na hlavní stránku Vítejte na stránkách kapely Paběrky! kontakt


hlavní stránka, kalendář členové kronika

desky, disky zpěvníky písně, texty, videa odkazy

Chci zasílat termíny vystoupení Paběrků na adresu:


info pro zvukaře kontakt
  English  English
 

KRONIKA KAPELY1985–92 1993–2003 2004–07 2008–10 2011–13 2014–16 2017–19 2020–


(všechny fotografie lze kliknutím zvětšit)

2017  

únor – Kvůli Vaškově nemoci jsme lednovou Vodárnu zrušili. 14. 2. hrajeme u Vodárny s Ivanem, který zaskakuje za stále se léčícího Vaška. Sál zcela zaplněn, hraní se snad povedlo:

  (foto Martina Jandová)

březen – 7. 3. u Vodárny opět s Ivanem. 29. 3. v Malostranské besedě s Pacifikem (my jsme tradičně hráli první půlku), s kytarou opět Ivan, navíc jsme odchytili Pavla Krále z White Stars, který se přišel podívat, aby si s námi zazpíval Zátoku. Na úvod dostal Marko cenu „trampského Oskara“:

  (foto Mišelín)

duben – 11. 4. u Vodárny, stále s Ivanem, hrajeme a čteme o useknutém palci v Dawsonu:

  (foto Kulajda)

květen – 9. 5. u Vodárny. O víkendu 13.–14. 5. Slavíme na El Toru Liborovy pětasedmdesátiny, čehož zneužíváme ke zkoušce kapely (po delší době) a souboji s pamětí, co má v písních kdo kdy hrát …

  (foto A. K. Procházka, Ivan Kratochvíl)

20. 5. opět po roce v Pikovicích, zahrál si s námi na foukačku Jarda, jehož foukačka je slyšet i na našich starších nahrávkách:

  (foto Mišelín, Kulajda)

červen – 13. 6. u Vodárny. Konečně se tam objevil po nemoci i kytarista Venca, byť zatím jen jako divák. Ale těšíme se, že po prázdninách už budeme hrát kompletní. 17. 6. hrajeme na festivalu ve Vysokém Chvojně na Pardubicku. Perfektní organizace festivalu v Arboretu, hodně lidí, hrálo se hezky:

  (foto Mišelín)

18. 6. Hrajeme na malé oslavě – zahradní párty v Krči u Čiksiky, poprvé s námi hraje i Venca – tak se těšíme na kompletní sestavu po prázdninách:

  (foto Mišelín)

září – 12. 9. u Vodárny hrajeme po prázdninách konečně v kompletní sestavě i s Vencou.

  (foto Mišelín)

říjen – 6. 10. v Hovorčovicích. 7.–8. 10. v Brně, po pěti letech zase krásný hrací víkend s brněnskými kamarády:

  (foto Mišelín, Alfonz)

V neděli 16. 10. jsme hráli na Liblínském mlýně (bohužel v nekompletní sestavě, Vlaďka vypomáhala se zpěvem a autoharfou) a poslouchali jsme Kamarády Staré řeky. O dalším víkendu (21.–22. 10.) na Notobraní v Boršově u ČB, pěkné hraní s kamarády ze Spojených osad České Budějovice a s Béďou Šedifkou (na snímku). V neděli jsme pak na srubu u Viki zkoušeli a popřáli Vencovi k narozeninám:

  (foto Mišelín)
(Další fotky na Rajčeti.)

24. 10. u Vodárny, účast hojná:

  (foto Mišelín)

listopad – 14. 11. u Vodárny:

  (foto Mišelín)

27. 11. v pořadu Tramparáda (o písních amerického západu) v Salmovské literární kavárně s Hynkem Žirovnickým:

  (foto Mišelín)

12. 12. Předvánoční Vodárna, tradičně se zpíváním koled.

2018  

leden – 9. 1. u Vodárny.

únor – 13. 2. u Vodárny.

březen – 13. 3. u Vodárny. ČT natáčela záběry z našeho hraní pro pořad o Markovi:

  (foto Mišelín)

TV pořad Gejzír z 26. 4. 2018 je možno vidět na webu.

duben – 9. 4. u Vodárny. Protože Marko měl zafačovanou ruku, tak jen zpíval a povídal. Místo bendža hrál s námi kamarád Jarda na foukačku:

  (foto Mišelín)

květen – 14. 5. u Vodárny, už v plné sestavě. V sobotu 19. 5. hrajeme už tradičně v Pikovicích (od 14 hodin), potom se přesouváme na srub k Viki, kde (po dlouhé době) pilně zkoušíme, zejména písně, které už moc nehrajeme.

  (foto Mišelín)

26.–27. 5. u kamarádů na roubence vysoko ve stráni v Krkonoších, v části kapely s Ivanem odpoledne a večer mohutně hrajeme:

  (foto Kulajda)

červen – 13. 6. u Vodárny; vydařený večer písní, které normálně nehrajeme – zazněla spousta písní, které jsme už mnoho let nehráli (nebo jsme je nahráli na desku a na pódiu potom už nezazněly). Místo nemocné Zdeňky nás výborně zvučil kamarád Marek Voříšek.

  (foto Mišelín)

23. 6. na osadě Ztracenka u Štěchovic; na oslavě 100 let Ztracenky hrála spousta kapel, my jsme tam mezi několika písničkami zahráli (úspěšně) i Prázdné sedlo, které jsme už hodně dlouho nehráli. (Na poslední fotce Franta Hacker a Petr Třebický z KTO; další fotky a obsáhlá reportáž v Trampském magazínu.)

  (foto Mišelín)

září – 5. 9. mělo být v Berouně vystoupení White Stars k jejich 50. výročí. Ze zdravotních důvodů nakonec zavzpomínali jen Tomáš Linka a Venca Limberk. Více o koncertě a fotky na Countryworld.cz.

15. 9. v Pikovicích na pořadu ke 100 letům Ztracenky:

  (foto Mišelín)

17. 9. ve Vodárně:

  (foto Mišelín)

říjen – 9. 10. u Vodárny.

22. 10. jsme oslavili krásnou Vencovu pětasedmdesátku:

  (foto Mišelín)

listopad – 13. 11. ve Vodárně; za Marka přišel zaskakovat Jarda na foukačku, ale Marko nakonec dorazil taky, tak jsme mohutně hráli v sedmi:

  (foto Mišelín, Martina Jandová)

28. 11. pěkné hraní ve vyprodané Malostranské besedě s Pacifikem:

  (foto Mišelín)

prosinec – Brněnské hraní 30. 11. – 2. 12.: Vlakem jsme dojeli do Brna, kde jsme v pátek večer hráli v KS Omega na pořadu 50 let Karabiny. Sál byl zcela narvaný, atmosféra výborná. Koncert zahajovali brněnští Rowers (prý to bylo jejich už opravdu poslední vystoupení). Pak jsme následovali my, úspěch velký, během hraní převzala kapela a Marko trampské Oskary. Po přestávce hrál oslavenec – Karabina. Zlatým hřebem programu bylo, když Karabina zpívala Merlin song, Marko vešel na pódium k Merlinovi a v duchu písně praštil svým bendžem o zem (byla to naštěstí jen atrapa z prkénka a dna barelu vyrobená pro tuto příležitost) a rozdupal je za mohutného aplausu publika. Po hraní jsme jeli za Brno do legendárního srubu Rowers City, kde se v noci a ráno hrálo, pak jsme se přesunuli zpět do Brna, kde nás čekalo sobotní večerní a nedělní dopolední hraní s kamarády ze Sdružení pana Brabence. Vlakem jsme se vraceli do Prahy plni dojmů z tradičně betálného víkendu s Brňáky.

Video celého koncertu zde: Rowers + Paběrky + Karabina! (Na posledním videu Marko rozdupává bendžo v čase od cca 1 hod 8 min.)

V šalině  Rowers  Paběrky  Přebíráme Oskara  Karabina  „byl by zpocené a vodvařené…“  Rowers City  Sobota večer  Neděle ráno   (foto Mišelín, Vladimír Halm, Blok; další fotky na Rajčeti.)

7. 12. S Kamarády Staré řeky ve vyprodaném sále v Berouně; trochu žertovný začátek, když se Liborovi rozsypaly všechny texty, ale pak už vše OK; 11. 12. předvánoční Vodárna s koledami.

2019  

leden – 8. 1. u Vodárny.

únor – 12. 2. u Vodárny, místo nemocného Venci obětavě zaskočil Ivan:

  (foto Kulajda)

březen – 12. 3. u Vodárny.

duben – 8. 4. ve Vodárně v netradiční sestavě – s Ivanem místo Venci a s foukačkou (Jarda) místo Marka, který přišel se zafačovanou rukou (a aspoň si občas ve sboru zazpíval). Ale prý nám to docela šlapalo:

  (foto Mišelín, Kulajda)

květen – 7.–8. 5. zkoušíme na srubu u Viki. 14. 5. u Vodárny, úspěšně předvádíme novou píseň Dál půjdu sám. 18. 5. opět po roce v Pikovicích:

  (foto Mišelín)

červen – 11. 6. u Vodárny. 13. 6. na pěkném festivalu pod širým nebem v Podviní (Praha-Vysočany):

  (foto Mišelín)

16. 6. zahradní párty v Krči (na 3. snímku předvádějí Čiksikův potomek Netopýr a prapotomci zdařilou animaci Dřevorubecké abecedy, na 4. snímku nekompletní kapela Gambusíni + Netopýr):

  (foto Mišelín)

srpen – 10.–11. 8. soustředění u Marka v Jáchymově.

září – 16. 9. u Vodárny. 27. 9. jsme si zahráli na jedné oslavě v Újezdě u Prahy, i když bez Jany (zlomené nikoliv stehno, ale kotník).

říjen – 8. 10. u Vodárny, stále bez Jany. 11.–13. 10. už tradiční hraní v Brně s brněnskými kamarády, tentokrát neformálně – v pátek v hotelu Amphone s Karabinou (foto 1), v sobotu v Ivani u burčáku (foto 2, 3), pak jsme si někteří dali túru po Pálavě (foto 4), v sobotu večer v bystrcké hospodě u Klimešů s Volným sdružením pana Brabence (foto 5), a ještě v neděli dopoledne.

  (foto Čiksika)

31. 10. už kompletní i s Janou v divadle Gong na Poctě trampské písni s Pacifikem a Jitkou Vrbovou. Vydařený večer ve vyprodaném sále. Pořadatel si žádá za rok opakovat!

  (foto Ivan Kratochvíl, Mišelín)

listopad – 7. 11. krásné hraní v klubu Válec v Riegrových sadech – po dlouhé době mladší publikum, ale velmi pozorné a s námi zpívající :-)

  (foto Mišelín)

24. 11. na oslavě u Ivana v Posázaví, 27. 11. s Pacifikem ve vyprodané Malostranské Besedě:

  (foto Ivan Kratochvíl)

prosinec – 10. 12. na (před)vánoční Vodárně, opět bez marodící Jany, ale zato s významnou posilou houslisty Michala Žáry od Zelenáčů:

  (foto Mišelín)

1985–92 1993–2003 2004–07 2008–10 2011–13 2014–16 2017–19 2020–

na začátek stránky